Dnia 2 maja 2023 roku dr inż. Marta Gajadhur była gościem w audycjach na żywo Polskiego Radio oraz w TVP info w programach informacyjnych, opowiadając o barwach Flagi Narodowej. Zapraszamy do odsłuchania audycji!
Program Pierwszy Polskiego Radia Sygnały Dnia »
Program Trzeci Polskiego Radia »
TVP Info »
Panorama »
Dnia 15 marca 2023 w Zakładzie Technologii Poligraficznych, odbył się finał VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poligraficznego dla uczniów szkół średnich. W finale wzięło udział 49 uczniów, wśród których Jury konkursu wyróżniło 18 finalistów, którzy uzyskali uprawnienia do przyjęcia na studia na kierunku Papiernictwo i Poligrafia poza normalną procedurą konkursu świadectw maturalnych. Komisja konkursowa wyłoniła jedną Laureatkę oraz przyznała ex equo drugie miejsce dwojgu Uczniom. Pełna lista finalistów jest dostępna na stronie konkursu ». Serdecznie gratulujemy!
Zapraszamy do galerii zdjęć »
Nasz Student, Tomasz Murawski ze swoją prelekcją „Teoria barw – fizyka codziennego widzenia” wygrał konkurs „Pyrkonowa strefa naukowa”.
Serdecznie gratulujemy!
Zobacz artykuł na stronie Pyrkon.pl »
Dnia 10 listopada 2022 gościliśmy uczniów z VII LO im. Słowackiego w Warszawie, którzy mieli okazję zwiedzić laboratoria Zakładu Technologii Poligraficznych WMT PW. Po laboratoriach oprowadzała ich grupa studentów z KN CMYK (Monika Modrzyńska, Dominika Siekiera, Tomasz Murawski, Gracjan Jaskulski), którzy chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami z zajęć.
Zapraszamy do galerii zdjęć »
Koło Naukowe CMYK zostało najlepszym wystawcą XIX Targów Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK!
Serdecznie gratulujemy wszystkim członkom i sympatykom KN CMYK!
W dniach 19-20 maja 2022 r. studenci z Zakładu Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej pod opieką dr inż. Marty Gajadhur wraz ze studentami Centrum Papiernictwa i Poligrafii Politechniki Łódzkiej pod opieką dr inż. Aleksandry Erdman i mgr Kingi Troczyńskiej gościli w niemieckiej fabryce maszyn drukujących i introligatorskich w Radebeul.
Autor: Katarzyna Piłczyńska
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej
Monografia zawiera nową klasyfikację opakowaniowych podłoży drukowych oraz technologie cyfrowe. Zaprezentowano w niej wyniki przeprowadzonych badań nad jakością różnych odbitek cyfrowych wykonanych na podłożach dedykowanych i niededykowanych, opisano produkcyjne systemy drukowania cyfrowego, w tym systemy uszlachetniania oraz przedstawiono charakterystykę opakowaniowych podłoży drukowych oraz atramentów i tonerów. Publikacja jest przeznaczona dla studentów i pracowników branży poligraficznej, związanych z drukowaniem cyfrowym.
Publikacja jest dostępna w Oficynie Wydawniczej PW oraz na stronie www.ibuk.pl (wersja cyfrowa).
Świat Poligrafii Professional to czasopismo ukazujące się od 2000 roku, którego mottem - cały czas aktualnym - jest „Nowe wyzwania dla mediów i druku”. Czasopismo w wersji tradycyjnej ukazuje się regularnie dzięki dużej grupie stałych Czytelników. Dla wszystkich tych, którzy z jakiegoś powodu nie posiadają dostępu do wersji tradycyjnej, uruchomiona została wersja elektroniczna. Teraz wersja elektroniczna wybranych wydań jest dostępna w całości - przekonajcie się o tym, jak ciekawe materiały prezentowane są na łamach tego czasopisma.
Więcej na stronie: https://www.printnews.pl/promo/
Poszukującym niestandardowych, oryginalnych i ciekawych upominków polecamy odwiedzenie sklepu Politechniki Warszawskiej www.sklep.pw.edu.pl.
Przykładowy asortyment: bluzy, koszulki, termosy, plecaki, skarpetki, długopisy, power banki, pendrive, kalendarze, kubki, puzzle i wiele innych. Artykuły można zamówić w sklepie internetowym lub nabyć w Księgarni Akademickiej przy ul. Noakowskiego 18/20 czynnej od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00.
Zarządzenie Rektora nr 59/2021 z dnia 18.11.2021 w sprawie funkcjonowania Politechniki Warszawskiej w okresie epidemii COVID-19 od dnia 19 listopada 2021 r.
Pobierz plik (pdf, 211,40 kB)
Świat Poligrafii Professional uruchomił podcasty o nazwie „Niezbędnik Poligrafa”, dedykowane szeroko rozumianej branży poligraficznej.
Nowe odcinki podcastów ukazują się w każdy czwartek o godz. 15:00. Niezbędnik Poligrafa dostępny jest na wielu platformach, między innymi: Google podcast, Apple podcasts oraz Spotify. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę nazwę podcastu „Niezbędnik Poligrafa” lub po prostu na stronach wydawnictwa www.swiatpoligrafiipro.pl.
Zapraszamy do słuchania!
W dniach 9-10 października 2021 r. koło naukowe CMYK z naszego zakładu prezentowało się na XVIII Targach Kół Naukowych i Organizacji Studenckich KONIK, które w tym roku odbyły się na stadionie Syrenki. Stanowisko CMYKa było tłumie oblegane przez 2 dni wystawowe. Można było wykonać tu np. wydruk na swojej ulubionej koszulce oraz zarazić się pozytywną energią generowaną przez członków koła. Serdecznie gratulujemy naszym Studentom pomysłowości, zaangażowania i wytrwałości w tych działaniach.
Zgodnie z zarządzeniem nr 59/2021 Rektora PW z dnia 30 czerwca 2021 r.
Wydział Inżynierii Produkcji z dniem 1 sierpnia 2021 r. przekształca się
w zakresie zmiany nazwy na Wydział Mechaniczny Technologiczny.
Zmienia się również logo wydziału.
Zarządzenie Rektora nr 40/2021 z dnia 17/05/2021 w sprawie przeprowadzenia letniej i jesiennej sesji egzaminacyjnej w roku akademickim 2020/2021
Pobierz plik (pdf, 66,43 kB)
Zarządzenie Rektora nr 58/2021 z 30 czerwca 2021 r. zmieniające Zarządzenie Rektora nr 104/2020 w sprawie funkcjonowania Politechniki Warszawskiej w okresie epidemii COVID-19
Pobierz plik (pdf, 169,44 kB)
Komunikat Rektora nr 1/2021 z 1 lipca 2021 r. w związku ze zmniejszeniem się zagrożeń wynikających z rozprzestrzeniania się COVID-19
Pobierz plik (pdf, 70,74 kB)
Długo oczekiwana i tworzona od kilku lat publikacja, w końcu ukazała się drukiem w pięknej oprawie złożonej, z charakterystyczną grafiką cenionej serii wydawniczej. Książka została opracowana przez zespół dydaktyków i pracowników naukowych COBRPP i Zakładu Technologii Poligraficznych PW. Adresowana jest przede wszystkim do uczniów szkół średnich i studentów kierunków graficznych i poligraficznych, ale także do wszystkich, którzy chcą zgłębić podstawy projektowania typograficznego, przygotowania prac do drukowania oraz procesów dotyczących samego drukowania i wykończenia druków.
Autorzy: Konrad Blachowski, Grażyna Czech, Tomasz Dąbrowa, Henryk Godlewski, Jacek Hamerliński, Stefan Jakucewicz, Bernard Jóźwiak, Jan Kowalczyk, Leszek Markowski, Stanisław Stachowicz, Barbara Stankiewicz, Przemysław Śleboda, Andrzej Tomaszewski,
Wydawca: Centralny Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Przemysłu Poligraficznego
Strona zakupu: https://www.cobrpp.com.pl/strona.php?str=w_zamowienie
W 2018 roku Zakład Technologii Poligraficznych (były Instytut Poligrafii) obchodził uroczystości jubileuszu 50-lecia swojego istnienia. Jubileusz uświetniły dwie międzynarodowe konferencje: stowarzyszenia instytucji naukowych – International Association of Research Organizations for the Information, Media and Graphic Arts Industries (IARIGAI) oraz stowarzyszenia wyższych szkół poligraficznych – International Circle of Educational Institutes for Graphic Arts Technology and Management (IC). Zapraszamy do przeczytania krótkiej relacji »
Serdecznie dziękujemy wszystkim Mecenasom, Darczyńcom i Patronom za wsparcie finansowe i medialne naszego jubileuszu.
W dniu 17 grudnia 2020 roku odbyło się uroczyste przekazanie przez firmę Mondi Simet Sp. z o.o. dla Zakładu Technologii Poligraficznych Politechniki Warszawskiej przemysłowego plotera tnąco-bigującego ProDigi 1613 firmy LaserComb (Niemcy). Dzięki temu studenci mają możliwość zdobycia praktycznej wiedzy z zakresu projektowania i wytwarzania opakowań, a ZTP zyskało nowego partnera.
Pełna treść artykułu »
Z przyjemnością informujemy, że nasze Koło Naukowe CMYK zostało wyróżnione przez Radę Kół Naukowych jako koło aktywnie działające w PW.
W kategorii projektu „Koła dla Kół naukowych” KN CMYK zajęło trzecie miejsce za organizowane webinaria, natomiast w kategorii wyzwania RKN – KN CMYK zostało wyróżnione w kategorii Challenge „Połam język”.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Plik zawiera Zarządzenie Rektora PW nr 104/2020 z 30 września 2020 r. w sprawie funkcjonowania Uczelni w okresie epidemii koronawirusa COVID-19
Pobierz plik (pdf, 2,63 MB)
Dnia 16 listopada 2019 r. w ramach obchodów Święta Politechniki Warszawskiej po raz jedenasty odbyła się Gala Złotej Kredy, podczas której wyróżnieni zostają najlepsi w opinii studentów, nauczyciele akademiccy. W tym roku wśród laureatów ponownie znaleźli się pracownicy Zakładu Technologii Poligraficznych:
- dr inż. Leszek Markowski - w kategorii Najlepszy Prowadzący
- dr hab. inż. Zuzanna Żołek-Tryznowska - w kategorii Najlepszy Wykładowca
Serdecznie gratulujemy!
Autor: Jan Kowalczyk (Politechnika Warszawska)
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej
Monografia zapełnia lukę na rynku wydawniczym z zakresu technologii drukowania. Tematycznie obejmuje cztery główne techniki drukowania: offset, fleksografię, sitodruk i wklęsłodruk, z uwzględnieniem odmian offsetu, jakimi są heatset i coldset.
Książka adresowana jest do wszystkich, którzy chcą zgłębić tajniki drukowania. Mogą z niej korzystać studenci kierunków poligraficznych PW i PŁ, uczniowie szkół poligraficznych oraz pracownicy drukarń, wydawnictw i innych przedsiębiorstw związanych z poligrafią.
Publikacja jest dostępna w Oficynie Wydawniczej PW
Dnia 17 listopada 2018 r., w ramach obchodów Święta Politechniki Warszawskiej, studenci już po raz dziesiąty wyróżnili najlepszych ich zdaniem wykładowców i prowadzących ćwiczenia, laboratoria, projekty lub seminaria. Spośród pracowników Wydziału Inżynierii Produkcji laureatami zostały:
- najlepsza prowadząca wykłady: mgr inż. Agnieszka Rusin
- najlepsza prowadząca ćwiczenia/laboratoria/projekty: dr inż. Marta Gajadhur
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszej owocnej pracy naukowo-dydaktycznej!
Patroni medialni jubileuszu 50-lecia kształcenia poligrafów na Politechnice Warszawskiej